Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Kamienie naturalne - właściwości
Kamienie naturalne - właściwości

Kamienie naturalne - właściwości

 

Jakie właściwości ma krzemień pasiasty? Co daje noszenie bursztynu? Czy jaspis pomaga na stres? Jaki kamień pomaga w biznesie?

czytaj całość »
Cytryn - kamień sukcesu i dobrobytu
Cytryn - kamień sukcesu i dobrobytu

Cytryn jest kamieniem półszlachetnym z grupy kwarców, występującym w przyrodzie bardzo rzadko. Ma  przezroczyste, bladożółte zabarwienie, które zawdzięcza śladowym ilościom żelaza. Najwyżej ceniony jest ten w kolorze pomarańczowym.

Cytryny występują w Europie, Ameryce Północnej, Brazylii i na Madagaskarze.

czytaj całość »
Znaki Zodiaku - kamienie
Znaki Zodiaku - kamienie

Jaki kamień pasuje do Twojego znaku Zodiaku? 


Jednym z kryteriów, według których przypisuje się odpowiedni kamień mający przynieść szczęście i pomyślność konkretnej osobie jest jej data urodzenia, a dokładniej – znak Zodiaku obejmujący tę datę.

 

czytaj całość »
Malachit
Malachit

Malachit jest przepięknym kamieniem o intensywnej, zielonej barwie. Jej też zawdzięcza nazwę, która wywodzi się od greckiego słowa malache –oznaczającego malwę, roślinę, której liście mają kolor soczystej zieleni. Malachit w naturze występuje w pobliżu złóż miedzi i to ten utleniony metal nadaje mu taką niepowtarzalną barwę.

czytaj całość »
Fluoryt - kamień zdrowia
Fluoryt - kamień zdrowia

 Fluoryt jest minerałem często spotykanym w naturze i głównie w postaci kryształów, które niekiedy przyjmują formę szczotek krystalicznych. Zachwyca delikatnością barw: od żółtej, różowej, niebieskiej aż po czarną. Przy czym najczęściej spotykany jest fioletowy i zielony. Zabarwienia są efektem domieszek innych minerałów, bowiem w przyrodzie fluoryt rzadko występuje w czystej, bezbarwnej formie.

czytaj całość »
Lawa i dobra energia
Lawa i dobra energia

Jak powstaje lawa?

Choć wszyscy na pewno dobrze wiemy, czym jest lawa, przypomnimy: to efekt procesów wulkanicznych, w wyniku których na powierzchnię ziemi wydobywa się ciekły materiał – w jego skład wchodzą przede wszystkim stopione tlenki metali, takich jak: żelazo, krzem, potas, sód i wapń.

czytaj całość »
Litoterapia - co to jest?
Litoterapia - co to jest?

Z minerałów zbudowany jest cały wszechświat. Już w starożytności ludzie wierzyli, że w kamieniach drzemią energie nierozerwalnie związane z naszym globem, a więc i z istotami na nim żyjącymi: z roślinami, zwierzętami i ludźmi.

czytaj całość »
Turmalin
Turmalin

Turmalin należy do jednego z najbardziej pożądanych minerałów. Ze względu na swoje właściwości stosowany jest w przemyśle optycznym i radiotechnicznym, do produkcji ciśnieniomierzy i pasów turmalinowych o działaniu przeciwbólowym i leczniczym. Ceniony jest też jako kamień kolekcjonerski i do wyrobu biżuterii.

czytaj całość »
Agat - kamień długowieczności
Agat - kamień długowieczności

Agat był znany i ceniony już w starożytności. Jego nazwę przyjęto od rzeki Achates na Sycylii, gdzie wydobywano ten minerał. Cieszył się popularnością także w dawnych Chinach, a Arabowie przywozili go aż z Indii. Ale występuje również w Brazylii, Urugwaju, Rosji, Namibii i w Czechach, a także w Polsce, gdzie  najbogatsze tereny są na Dolnym Śląsku, na Pogórzu Kaczawskim i Izerskim. Występuje tu w rzadkich, soczystych barwach z drobinkami ametystu i kwarcu.

czytaj całość »
Turkus - kamień podróżników
Turkus - kamień podróżników

Turkus jest jednym z najbardziej urokliwych kamieni naturalnych, jakie występują na Ziemi. Od tysiącleci wykorzystywany jest do wyrobu biżuterii i amuletów. Przypisuje się mu również właściwości uzdrawiające. Nazywany bywał  z języka greckiego kalaitem, co oznaczało: ładny kamień. Jest rzadkim minerałem, a jego nazwa turkus oznacza turecki kamień, bowiem do Europy przywędrował Jedwabnym Szlakiem handlowym z Persji (obecnie Iran) wraz z tureckimi kupcami.

czytaj całość »
Pierwszy post

Bloguj w swoim sklepie!

Blog to jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacyjnych XXI wieku. Dlatego twój sklep też musi blogować.

Na świecie są miliony ludzi szukających w internecie najciekawszych treści oraz produktów. Nie każdy jednak ufa reklamom, dla wielu z nich najważniejsze jest źródło tych informacji. Im bardziej wiarygodne, tym lepiej. Dlatego blogowanie jest tak ważne, by poprzez bloga budować zaufanie swoich klientów.

Jeżeli wiesz co chcesz sprzedawać w sklepie internetowym, powinieneś też znać wszystkie obawy i zainteresowania swoich klientów – artykułami na blogu musisz odpowiadać na ich potrzeby oraz ich inspirować. To ważne także dla Google i wyszukiwarek internetowych – im lepszy i ciekawszy content na twojej stronie, tym większa szansa, że trafi do tych, którzy go szukają w internecie.

Tutaj możesz zacząć blogować już dziś.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl