Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Bransoletka z hematytem - dla kogo? 0
Bransoletka z hematytem - dla kogo?

Bransoletka z hematytem – dla kogo?

 

Bransoletka z hematytem – jakie ma właściwości? Hematyt – kamień cudowny. Komu pasuje? Jak go nosić? Gdzie występuje hematyt?

Hematyt – czym jest?

Hematyt jest kamieniem półszlachetnym, to tlenek żelaza składający się w 70% z żelaza i w ok. 30% z tlenu.Powstał w wyniku reakcji gorącej magmy z materiałami skalnymi.
W naturze zawiera zanieczyszczenia w postaci śladowych ilości rudy magnezu, tytanu lub glinu.

Najczęściej ma barwę czarną, ale bywa też szary, srebrny lub o odcieniach brązu i czerwieni. Po wypolerowaniu nabiera srebrzystego połysku, natomiast wewnątrz jest krwistoczerwony, co jest widoczne po sproszkowaniu lub zarysowaniu ostrym narzędziem, dlatego też nazywany jest krwawnikiem. Hematyt jest ciężkim kamieniem, a więc ma duży ciężar właściwy i mimo, że jest twardszy od żelaza, łatwo pęka ponieważ charakteryzuje się bardzo słabą łupliwością. Jest też minerałem mało odpornym na upał, sól i kwasy.

Występowanie hematytu

Hematyt spotykamy na wszystkich kontynentach, ale najczęściej występuje w Kanadzie, Brazylii, Afryce i Australii. Jego złoża znajdują się też na terenie Polski. Ślady świadczące
o wykorzystywaniu hematytu sięgają zarania ludzkości. W Namibii i Afryce Południowej znajdują się hematytowe, czerwone malowidła na ścianach jaskiń pochodzące z epoki kamiennej. W Babilonii z hematytu wykonywano amulety, a w starożytnym Egipcie ozdoby z hematytu często znajdowane są w grobowcach faraonów.Ponieważ minerał ten przypomina zakrzepłą krew, według jednej z legend jego pokłady powstawały na polach bitew z krwi wojowników.

Zastosowanie hematytu

Hematyt od starożytności wykorzystywany był w jubilerstwie do wyrobu biżuterii: bransoletek, naszyjników, broszek i ozdobnych bibelotów. Kamień ten znalazł również zastosowanie do produkcji czerwonego barwnika przydatnego w malarstwie, rysunku, a także do malowania ceramiki i retuszu fotografii.Wytwarzana z niego czerwona farba blokuje też promienie rentgenowskie, używa się jej więc do ochrony sprzętu medycznego przed promieniowaniem. Walory hematytu zostały docenione również w przemyśle ciężkim
i sproszkowanym minerałem malowane są mosty i inne metalowe konstrukcje chronione w ten sposób przed korozją. Hematyt wykorzystywany jest także w litoterapii –w metodzie relaksacyjnej i w medycynie alternatywnej.

Znaczenie hematytu w lecznictwie

Hematyt już w starożytności używany był jako amulet, który pomagał pokonać stres, depresję i kompleksy. Wierzono, że ma wpływ na choroby związane z układem krwionośnym,zapobiega powstawaniu żylaków. Ułatwia też wchłanianie żelaza, co jest szczególnie ważne
w przypadku skurczów mięśni i anemii.

W średniowieczu również doceniano właśnie te właściwości hematytu. Niegdyś wykorzystywano go nie tylko do leczenia chorób hematologicznych, ale i do tamowania krwi przy ranach i silnych krwotokach, a wojownicy nosili hematytowe amulety podczas bitew.

Obecnie stosuje się ten minerał także jako wsparcie przy regulowaniu nadciśnienia i przyspieszonego tętna, chorobach układu moczowego i dolegliwościach kręgosłupa. Hematyt odpędza złe myśli, niepokój i zapewnia dobry sen. Wspiera w problemach z pamięcią
i logicznym myśleniem.

Hematyt – właściwości magiczne?

Hematyt od wielu wieków uznawany jest za kamień szczęścia – przywodzi miłość, siłę
 odwagę.Podnosi wiarę we własne siły, pomaga pokonywać trudności i dodaje optymizmu. Ułatwia także kontakty z ludźmi i zjednuje przyjaciół.

W dawnych czasach nazywany był kamieniem wojowników. Symbolizował odwagę i nieustępliwość. Sproszkowany hematyt służył do rytualnego malowania ciała przed walką.

Obecnie postrzega się go jako kamień, który dba o równowagę organizmu.Neutralizuje promieniowanie ziemskie i elektromagnetyczne oraz negatywne wibracje.

Stosowanie hematytu

Aby wykorzystać moc hematytu należy nosić go przy sobie jako bransoletkę, naszyjnik lub po prostu kamień. Nie powinno się go myć, ale można go oczyszczać miękką tkaniną. W celu  uniknięcia zarysowań powinno się przechowywać biżuterię z hematytu w woreczku w suchym miejscu, z dala od słońca.

 

Hematyt – dla jakiego znaku Zodiaku?

Hematyt dla Skorpiona to kamień idealny. Dodaje energii, pomaga odpocząć umysłowi po ciężkim wysiłku. Cenią go sobie także osoby spod znaku Barana, Byka, Wodnika i Wagi.

 

Bransoletka z hematytem jest wygodnym rozwiązaniem by mieć zawsze ten kamień przy sobie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl