Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
NUMEROLOGIA - jaki kamień pasuje do Ciebie 0
NUMEROLOGIA - jaki kamień pasuje do Ciebie

 NUMEROLOGIA - jaki kamień pasuje do Ciebie?

 

W numerologii każda osoba ma przypisaną cyfrę od 1 do 9, która wynika z jego daty urodzenia. A każdej liczbie przypisane są minerały wspierające.

Aby obliczyć swoją cyfrę, należ zsumować wszystkie liczby z daty urodzenia, do uzyskania liczby jednocyfrowej, np. 27 luty 2001  obliczamy 2+7+2+2+0+0+1 =14   i liczymy dalej: 1+4=5

czytaj całość »
Agmy - słowiańska mantra 0
Agmy - słowiańska mantra

Agmy - co to takiego?

Czym są agmy? Jak brzmią słowiańskie słowa mocy?

Istotą naszego bytu we wszechświecie jest energia. Energią jest też dźwięk, a więc  i wypowiadane przez nas słowa mają w sobie duży potencjał energetyczny. Już  w starożytności dostrzegano właściwości wibracji wybranych dźwięków i powtarzano je wielokrotnie podczas medytacji.

W kulturze słowiańskiej praktykowano wypowiadanie bądź śpiewanie słów mocy, które nazywano agmami – co oznaczało magię lub te, które dają żar lub moc. Wierzono, że energia wypowiadanej agmy ma uzdrawiającą moc, a każda z nich daje jakąś korzystną dla nas zmianę w otaczającej nas rzeczywistości, nie powodując przy tym żadnych szkód ani krzywd.

AGMY - słowiańskie słowa mocy 

czytaj całość »
Szkło weneckie - co to jest? 0
Szkło weneckie - co to jest?

SZKŁO WENECKIE - co to jest?

 

Co to jest szkło weneckie zwane szkłem murano? Jak wygląda biżuteria ze szkła weneckiego i dlaczego jest takie pożądane?

 

Zapraszam do lektury.

 

Szkło weneckie - historia

Szkło weneckie znane na świecie od wielu stuleci jest szkłem artystycznym, różnokolorowym. Wytwarzane jest techniką dmuchaną i używa do wyrobu biżuterii, ozdobnych bibelotów, buteleczek, fiolek a nawet żyrandoli i korków do szampana.

 

czytaj całość »
Howlit - właściwości 0
Howlit - właściwości

Howlit - właściwości

Howlit jest minerałem z grupy krzemianów o mlecznobiałej barwie, często poprzecinany czarnymi lub ciemnobrązowymi żyłkami. Występuje w przyrodzie niezwykle rzadko, w pobliżu pokładów gipsu, w kształcie nieregularnych guzów. Pojedynczy kamień może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Howlit został odkryty stosunkowo późno, bo w XIX wieku w Kanadzie, a występuje również w USA.

czytaj całość »
Tygrysie oko - właściwości ma magiczne? 0
Tygrysie oko - właściwości ma magiczne?

TYGRYSIE OKO - właściwości

Tygrysie oko jest przepięknym minerałem.Należy do naturalnych  kamieni półszlachetnych i jest odmianą kwarcu o niezwykłym wyglądzie przypominającym kocie oko, stąd też jego nazwa. Równoległe włókna krzemowe wtopione w strukturę minerału mogą mieć barwę od żółtej, przez złotą, brązową, bordową (wówczas nazywany jest bawolim okiem) po zieloną lub nawet niebieską (sokole oko).

czytaj całość »
Cytryn - kamień sukcesu i dobrobytu 0
Cytryn - kamień sukcesu i dobrobytu

Cytryn jest kamieniem półszlachetnym z grupy kwarców, występującym w przyrodzie bardzo rzadko. Ma  przezroczyste, bladożółte zabarwienie, które zawdzięcza śladowym ilościom żelaza. Najwyżej ceniony jest ten w kolorze pomarańczowym.

Cytryny występują w Europie, Ameryce Północnej, Brazylii i na Madagaskarze.

czytaj całość »
Znaki Zodiaku - kamienie 0
Znaki Zodiaku - kamienie

Jaki kamień pasuje do Twojego znaku Zodiaku? 


Jednym z kryteriów, według których przypisuje się odpowiedni kamień mający przynieść szczęście i pomyślność konkretnej osobie jest jej data urodzenia, a dokładniej – znak Zodiaku obejmujący tę datę.

 

czytaj całość »
Malachit 0
Malachit

Malachit jest przepięknym kamieniem o intensywnej, zielonej barwie. Jej też zawdzięcza nazwę, która wywodzi się od greckiego słowa malache –oznaczającego malwę, roślinę, której liście mają kolor soczystej zieleni. Malachit w naturze występuje w pobliżu złóż miedzi i to ten utleniony metal nadaje mu taką niepowtarzalną barwę.

czytaj całość »
Fluoryt - kamień zdrowia 0
Fluoryt - kamień zdrowia

 Fluoryt jest minerałem często spotykanym w naturze i głównie w postaci kryształów, które niekiedy przyjmują formę szczotek krystalicznych. Zachwyca delikatnością barw: od żółtej, różowej, niebieskiej aż po czarną. Przy czym najczęściej spotykany jest fioletowy i zielony. Zabarwienia są efektem domieszek innych minerałów, bowiem w przyrodzie fluoryt rzadko występuje w czystej, bezbarwnej formie.

czytaj całość »
Lawa i dobra energia 0
Lawa i dobra energia

Jak powstaje lawa?

Choć wszyscy na pewno dobrze wiemy, czym jest lawa, przypomnimy: to efekt procesów wulkanicznych, w wyniku których na powierzchnię ziemi wydobywa się ciekły materiał – w jego skład wchodzą przede wszystkim stopione tlenki metali, takich jak: żelazo, krzem, potas, sód i wapń.

czytaj całość »
Litoterapia - co to jest? 0
Litoterapia - co to jest?

Z minerałów zbudowany jest cały wszechświat. Już w starożytności ludzie wierzyli, że w kamieniach drzemią energie nierozerwalnie związane z naszym globem, a więc i z istotami na nim żyjącymi: z roślinami, zwierzętami i ludźmi.

czytaj całość »
Turmalin 0
Turmalin

Turmalin należy do jednego z najbardziej pożądanych minerałów. Ze względu na swoje właściwości stosowany jest w przemyśle optycznym i radiotechnicznym, do produkcji ciśnieniomierzy i pasów turmalinowych o działaniu przeciwbólowym i leczniczym. Ceniony jest też jako kamień kolekcjonerski i do wyrobu biżuterii.

czytaj całość »
Agat - kamień długowieczności 0
Agat - kamień długowieczności

Agat był znany i ceniony już w starożytności. Jego nazwę przyjęto od rzeki Achates na Sycylii, gdzie wydobywano ten minerał. Cieszył się popularnością także w dawnych Chinach, a Arabowie przywozili go aż z Indii. Ale występuje również w Brazylii, Urugwaju, Rosji, Namibii i w Czechach, a także w Polsce, gdzie  najbogatsze tereny są na Dolnym Śląsku, na Pogórzu Kaczawskim i Izerskim. Występuje tu w rzadkich, soczystych barwach z drobinkami ametystu i kwarcu.

czytaj całość »
Turkus - kamień podróżników 0
Turkus - kamień podróżników

Turkus jest jednym z najbardziej urokliwych kamieni naturalnych, jakie występują na Ziemi. Od tysiącleci wykorzystywany jest do wyrobu biżuterii i amuletów. Przypisuje się mu również właściwości uzdrawiające. Nazywany bywał  z języka greckiego kalaitem, co oznaczało: ładny kamień. Jest rzadkim minerałem, a jego nazwa turkus oznacza turecki kamień, bowiem do Europy przywędrował Jedwabnym Szlakiem handlowym z Persji (obecnie Iran) wraz z tureckimi kupcami.

czytaj całość »
Pierwszy post 0

Bloguj w swoim sklepie!

Blog to jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacyjnych XXI wieku. Dlatego twój sklep też musi blogować.

Na świecie są miliony ludzi szukających w internecie najciekawszych treści oraz produktów. Nie każdy jednak ufa reklamom, dla wielu z nich najważniejsze jest źródło tych informacji. Im bardziej wiarygodne, tym lepiej. Dlatego blogowanie jest tak ważne, by poprzez bloga budować zaufanie swoich klientów.

Jeżeli wiesz co chcesz sprzedawać w sklepie internetowym, powinieneś też znać wszystkie obawy i zainteresowania swoich klientów – artykułami na blogu musisz odpowiadać na ich potrzeby oraz ich inspirować. To ważne także dla Google i wyszukiwarek internetowych – im lepszy i ciekawszy content na twojej stronie, tym większa szansa, że trafi do tych, którzy go szukają w internecie.

Tutaj możesz zacząć blogować już dziś.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl