Menu Zamknij

Lawa wulkaniczna – właściwości 

Lawa wulkaniczna – właściwości

Kulki wykonane z lawy wulkanicznej są ciekawymi dodatkami do biżuterii. Ich lekko nierówna i porowata powierzchnia sprawia, że lawa jest chętnie wykorzystywana w biżuterii dla mężczyzn.

 

Jak powstaje lawa?

Choć wszyscy na pewno dobrze wiemy, czym jest lawa, przypomnimy: to efekt procesów wulkanicznych, w wyniku których na powierzchnię ziemi wydobywa się ciekły materiał – w jego skład wchodzą przede wszystkim stopione tlenki metali, takich jak: żelazo, krzem, potas, sód i wapń.

 

Lawa wulkaniczna – budowa i struktura

Materiał, który potocznie nazywamy lawą, to po prostu skała powstała z zastygłych potoków lawowych – a więc wylewna skała magmowa. W skład lawy wchodzą przeróżne minerały, jednak te główne, będące podstawowymi składnikami skał magmowych, to kwarce, plagioklazy, pirokseny, a także oliwiny czy amfibole (hornblenda). Ale z lawą związane są też minerały wtórne, powstałe przede wszystkim w procesach pomagmowych. Wypełniają one pustki, będące efektem uwalniania się pęcherzyków gazów z zastygającej lawy.
To także tym wydobywającym się pęcherzykom lawa zawdzięcza swoją porowatą strukturę. Jeśli otwory są kanciaste, jest to nazywane teksturą miarolityczną, zaś w przypadku kulistych pustek mowa o teksturze pęcherzykowatej lub gąbczastej.

Okazy, które w biżuterii znamy pod potoczną nazwą lawy wulkanicznej, są matowe i wyraźnie porowate. Charakteryzują się najczęściej ciemnoszarą, szarą, czarną, brunatną lub czerwonobrunatną barwą, jednak często są barwione na rozmaite kolory, co nadaje im dodatkowej atrakcyjności.

Do niewątpliwych atutów lawy należy też jej wyjątkowa lekkość – dzięki temu nawet bardziej okazałe projekty nie będą nam ciążyć – czy to na szyi, czy w uszach.

Technicznie rzecz ujmując, lawa to przerażająco gorące związki nieorganiczne, które powstały w wyniku działania wulkanu. To, co przychodzi na myśl mówiąc o koralikach, jest skałą magmową.

Lawa wulkaniczna posiada bardzo ciekawą, porowatą strukturę. Posiada potężną moc, ponieważ skupia w sobie działanie czterech żywiołów. Ma przede wszystkim działanie ugruntowujące i ochronne. Daje poczucie połączenia z energią Matki Ziemi.

Lawa wulkaniczna ma właściwości skupiania negatywnej energii i zamieniania jej na pozytywną. Transformuje nie tylko osobę, ale również jej otoczenie. Stymuluje również łagodny przepływ energii, który uzdrawiająco wpływa na ciało, umysł oraz ducha. Nasyca pasją i miłością.

Lawa wulkaniczna oczyszcza wszystkie czakry. Sprzyja również

aurze, oczyszcza ją, wzmacnia i chroni, dzięki czemu staje się wolna od negatywnych wpływów.

Bransoletki i biżuteria wykonana z lawy wulkanicznej będzie idealna dla osób, które w danej chwili potrzebują wzmocnienia, energii i ochrony.

Lawa wulkaniczna – właściwości

 

W ezoteryce uważa się, że kamienie te skupiają energię wszystkich żywiołów, przez co dają poczucie połączenia z Matką Ziemią. Lawa wulkaniczna podobno może skupiać negatywną energię i zamieniać ją w pozytywną. Wpływa nie tylko na osobę, która ją nosi, ale na całe otoczenie. Oczyszczanie czakr i aury. Ochrona przed negatywnymi wpływami sprawia, że biżuteria ze skał magmowych to idealny prezent. Szczególnie może się przydać osobom, które potrzebują zastrzyku dobrej energii w swoim życiu.

Materiały wulkaniczne w życiu człowieka.

Skały magmowe mogą przyjmować różne formy, w związku z tym mają wiele zastosowań w życiu codziennym. Granity wykorzystuje się jako materiały budowlane. Porfiry służą do produkcji materiałów drogowych. Fonolity używane są w przemyśle szklarskim i ceramicznym. Bazalty zaś wykorzystuje się w budowie dróg, szlaków kolejowych, produkcji wełny mineralnej i betonu. Oczywiście w wielu domostwach można znaleźć pumeks- skałę wulkaniczną służącą do pielęgnacji stóp.

Biżuteria z lawy

Produkty wulkaniczne w biżuterii

Surowy wygląd i ciekawe pochodzenie przyciągają do tych produktów, zwolenników biżuterii

nietuzinkowej. Z roku na rok zyskuje ona więcej zwolenników, również wśród mężczyzn. Jest idealnym dodatkiem do minimalistycznych stylizacji. Porowata struktura koralików sprawia, że są one niezwykle lekkie- umożliwia to noszenie większych naszyjników i bransoletek bez uczucia dyskomfortu.

 

Być może to fakt, że powstała przez połączenie żywiołu ziemi i ognia, czyni lawę tak przyciągającą i magnetyczną? A może jej magia wynika z naturalnego, surowego charakteru, który tak przykuwa wzrok w projektach biżuteryjnych? Jedno jest pewne: lawa wulkaniczna w biżuterii cieszy się wielką popularnością. Opowiemy dziś, jakie jest jej pochodzenie oraz podpowiemy, jakie mogą być sposoby jej wykorzystania w pracach biżuteryjnych.

Lawa wulkaniczna ma właściwości skupiania negatywnej energii i zamieniania jej na pozytywną. Transformuje nie tylko osobę, ale również jej otoczenie. Stymuluje również łagodny przepływ energii, który uzdrawiająco wpływa na ciało, umysł oraz ducha.

Lawa – znak zodiaku

Czarna lawa pasuje do osób spod znaku: Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

 

Bransoletki z lawy

 

Moje propozycje bransoletek z lawy to: Ganiklis, Czarna jagoda, Sowlio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *